piątek, 30 sierpnia 2013

"Köln Marathon" KONKURS


  Tym razem do zgarnięcia bardzo bogaty pakiet gadżetów "Katowice dla odmiany". W zestaw wchodzą: kubek ceramiczny, kubek termiczny, smycz, pendrive, opaska odblaskowa i peleryna przeciwdeszczowa. 
Zasady takie jak w poprzednich konkursach... należy wytypować mój czas podczas "Köln Marathon", który odbędzie się 13 października. Typujecie czas netto, typy nie mogą się powtarzać, w przypadku dwóch takich samych czasów, liczy się kolejność typowań.
Swoje typy można zgłaszać do dnia 10 października do północy na stronie konkursu. Ogłoszenie wyników i zwycięzcy nastąpi we wtorek 15 października.


Zapraszam do udziału w konkursie i życzę trafnych typowań! :-)

środa, 28 sierpnia 2013

"Wtorkowy Maraton na Raty" The End

   Wliczając "Bieg Lata" było to aż 10 startów ... co wtorek przez 2 miesiące ... Szczerze mówiąc przez dwa ostatnie starty byłem już tym zmęczony, może gdybym nie startował w każdy weekend to byłoby inaczej. Ale jak teraz policzyłem od "Biegu Lata" do dzisiejszego już ostatniego biegu, miałem przez te dwa miesiące w sumie 28 startów! Szaleństwo! Co prawda intensywność teraz się zmniejszy, ale za to będą to starty większego kalibru ... nie ma lekko ;-)


   Ale wracając do wtorków ("N" oznacza Nordic, "B" Bieg) ... na pierwszym z nich uzyskałem czas 35:54 (N), na drugim 34:20 (N), na trzecim 40:16 (N), na czwartym 34:24 (N), na piątym 22:20 (B), na szóstym 25:20 (B z Kajusem), na siódmym 35:40 (N), na ósmym 36:13 (N), na dziewiątym 22:18 (B) i dzisiaj na ostatnim dziesiątym starcie już na pełnym relaksie 38:31 (N). Z wyników jestem zadowolony, szczególnie z biegów. Do kijków podchodziłem na luzie ze względu na słabą frekwencję zawodników i tak naprawdę oprócz Łukasza Dziano to nie było się z kim ścigać.


   W ośmiu z dziesięciu tych startów towarzyszyła mi Żonka z Synusiem, którzy również odebrali dzisiaj pamiątkowe medale i certyfikaty.


   Gratulacje dla wszystkich, którzy mieli w sobie tyle siły by zdobyć medal. Podziękowania dla organizatorów, wolontariuszy i pana "workowego" :-)
   Serdeczne pozdrowienia dla grupy Night Runners, która bardzo licznie stawiała się na starcie i można śmiało powiedzieć, że byliśmy najbardziej rozpoznawalną ekipą :-) Dziękuję za te wspólne starty!


poniedziałek, 26 sierpnia 2013

"Dzik"


   To był mój szósty start w tym biegu, za każdym razem idę z kijami, pokonuję pełny dystans 19.528 km i za każdym razem uzyskuję lepszy czas ... i tak też był plan na ten start ... poszedłem od samego początku bardzo mocno ... pierwszy kilometr 6:10 min, potem niewiele wolniej, dzięki temu po pierwszym okrążeniu miałem czas 32:30, w połowie dystansu 01:05:45, a na mecie rewelacyjne 02:12:13 z nowym rekordem trasy! Zatem jest powód do dużego zadowolenia. Forma rośnie, a już za tydzień odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Złotoryi na dystansie 10 lub 20 km ... jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji na którym z nich wystartuję ... ale po tym dzisiejszym wyniku jestem bliżej dystansu 20 km, z takim czasem jest realna szansa by znaleźć się w pierwszej piątce ...



   Wracając do "Dzika", pogoda dopisała, zawodnicy również (349 biegaczy i 57 kijkarzy), kiełbaska po takim wyniku też smakowała wyjątkowo dobrze :-) Organizacja jak zwykle wyśmienita, August Jakubik i jego team są niezawodni!

Kolejne zawody już 15 września, później 27 października, 17 listopada i zakończenie tegorocznego cyklu nastąpi 8 grudnia. W imieniu organizatorów SERDECZNIE ZAPRASZAM!