środa, 18 grudnia 2013

"Najlepsze na Śląskim"


Dzisiaj odbył się finał plebiscytu na najatrakcyjniejszą imprezę roku na obiektach Stadionu Śląskiego "Najlepsze na Śląskim". Po zaciętym głosowaniu pierwsze miejsce wywalczyły rozgrywki Topligi Futbolu Amerykańskiego (4537 głosów), wyprzedzając I Ogólnopolski Bieg Nordic Walking (4380 głosów) i I Mistrzostwa Śląska w Speedmintonie (1723 głosów).
Ja miałem przyjemność zjawić się na tej uroczystości jako osoba, która otrzymała wyróżnienie za najlepsze uzasadnienie swojego wyboru podczas głosowania.
A oto ono:
Zachodzą w głowę mędrcy starodawni a młodziki biją się w pierś:
kto szybszy, kto technikę ma, charyzmę i gest?
Bo to sport dla każdego, a nie geriatria jak Ci się wydaje Kolego.
Chodzić jest po prostu zdrowo, na dodatek z kijami (nie) koniecznie zawodowo
ale stuprocentowo sportowo.
To coś dla ciała i dla ducha - ot z kijami taka zawierucha.
Kijki dają moc, prędkości możesz nabrać też i mieć przy tym ubaw do łez.
Pamiętaj - doborowe towarzystwo tam także jest.
Więc uważnie przeczytaj ten tekst i tak jak ja klikaj "Chodzić każdy może", tzn. że Ty też.

Odbiór nagrody z rąk dyrektora Stadionu Śląskiego

Pamiątkowe zdjęcie

Do zobaczenia na trasach biegowych Parku Śląskiego

Prezes fundacji "Biegamy z Sercem.pl" Artur Szcześniak wręczył
bombkę (świąteczną) dyrektorowi Stadionu Śląskiego
panu Markowi Szczerbowskiemu

To miłe odnaleźć się w oficjalnym kalendarzu Stadionu Śląskiego

Idealny zestaw na zimowe wyprawy

Impreza bardzo udana, catering z Hotelu Style pierwsza klasa, była to również okazja na pogaduszki z zaprzyjaźnionymi kijkarzami i biegaczami ... chociaż w pierwszym momencie ciężko było mi rozpoznać kilka osób ... bez stroju biegowego :-)

sobota, 14 grudnia 2013

IV Grand Prix Mysłowic o "Puchar Truchtacza" Wielki Finał


Dzisiaj zakończyło się IV Grand Prix Mysłowic o "Puchar Truchtacza".
Dla  przypomnienia ... jest to cykl 7* biegów  terenowych na dystansie 6.7 km (trasa płaska, 100 metrów podbiegów z przwyższeniem 18 metrów) z podziałem na kategorie: bieg główny, canicross, nordic walking, służby mundurowe i górnicy organizowany  przez  Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice (*6 biegów obowiązkowych do generalnej klasyfikacji + jeden bieg zapasowy). Nie dostaje się punktów za poszczególne starty tylko sumowany zostaje czas z poszczególnych biegów więc zawsze trzeba być w dobrej formie ... bo np. jednym słabszym startem można sobie zaprzepaścić całe GP.

Po prawej Krzysztof Duda zwycięzca wszystkich 7 startów

Taki wypasiony bufecik tylko na Truchtaczu

Na podium z Grzegorzem Nowakiem i Krzysztofem Dudą

W kategorii Nordic Walking była bardzo mocna konkurencja, ale ostatecznie dzięki odrobinie szczęścia udało mi się zająć III miejsce w klasyfikacji generalnej. Krzysztof Duda wygrywając wszystkie 7 startów nie pozostawił reszcie kijkarzy żadnych złudzeń, co do tego kto rządzi w Mysłowicach :-), podobna sytuacja miała miejsce wśród pań, tutaj Kasia Grzesik również zdemolowała konkurencję. Drugi wśród mężczyzn był Grzesiu Nowak, ja jak już napisałem wcześniej byłem na III miejscu (3 razy byłem na II miejscu, 3 razy na III i raz na IV).
Cała oprawa i organizacja finału była perfekcyjna, bogaty bufet, smażenie kiełbasek, medale, puchary, pamiątkowe kubeczki ... wielkie słowa uznania dla Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice za organizację i wspaniałą atmosferę podczas wszystkich imprez.
I na koniec pozwolę sobie po raz kolejny zacytować Iwonę Major (zajęła III miejsce w całym GP): "Co może spotkać Cię najlepszego w Mysłowicach? ... Truchtacz!"






Terminarz V Grand Prix Mysłowic o "Puchar Truchtacza" 2014:

22 luty - Bieg I Zimowy
12 kwiecień - Bieg II Wiosenny
17 maj - Bieg III Polska Biega (bieg dodatkowy)
28 czerwiec - Bieg IV Letni
13 wrzesień - Bieg V Letni II
25 październik - Bieg VI Jesienny
13 grudzień - Bieg VII Wielki Finał

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam.

niedziela, 8 grudnia 2013

III Panewnicki Dziki Bieg - Finał


Na 5 minut przed ostatnim Dzikiem w tym roku
Dzisiaj zakończyła się III edycja popularnego "Biegu Dzika". Udało mi się wziąć udział w 8 z 12 startów, dzięki czemu otrzymałem pamiątkową statuetkę. Po raz kolejny zmierzyłem się na trasie z Maćkiem Majcherczykiem ... i znowu był dla mnie poza zasięgiem, zdecydowanie lepiej rozłożył siły i był na mecie jakieś 2 - 3 minuty przede mną. Gratulacje Maćku - jesteś ostatnio nie do pokonania. Ku mojej radości na trasie pojawił się również Marcin Hałas (doskonały górski zawodnik), który wraca do formy po operacji kolana i który przez cały następny rok będzie ścigał się ze mną w kategorii M30 ... będzie się działo :-)

Moje trofeum
Podsumowując to wszystkie 8 startów uważam za udane, widać jak miesiąc po miesiącu moje czasy są coraz lepsze. To tak naprawdę na tej trasie uczyłem się i nadal się uczę jak dobrze technicznie chodzić z kijami. Trasa jest przecież bardzo wymagająca i w zależności od pór roku bardzo się zmienia. To również tutaj poznałem wielu wspaniałych biegaczy i kijkarzy, osoby które podziwiam i od których tak wiele się nauczyłem przez ten rok. To na Dziku pierwszy raz miałem okazję maszerować z medalistami mistrzostw Polski i Świata. Uwielbiam tutaj być i pokonywać każdy metr tej trasy, w dużej mierze to również zasługa panującej na "Dziku" atmosfery i wspaniałej organizacji, August wraz z żoną Krystyną i całą drużyną robią naprawdę kawał wspaniałej roboty i mam nadzieję, że starczy im sił i chęci na przeprowadzenie kolejnych edycji. Chciałbym w przyszłym roku być tutaj tak często jak to tylko będzie możliwe i po cichu liczę, że terminy 2014 nie będą kolidowały z Pucharem Polski, w którym bardzo chciałbym wystartować. Teraz pozostaje już tylko czekać na pierwszy start IV edycji, który ma nastąpić 26 stycznia ale podobno już z odrobinę zmienionym regulaminem. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać na pokonanie kolejnych Dzikich kilometrów.

Z Anią i Jarkiem
Był to również start, w którym na poważnie miały okazję się sprawdzić buty Icebug PHYTO2 BUGrip. Trzymały się trasy idealnie, zero jakiegokolwiek poślizgu, na koniec po 20 km leśnej trasy żadnych śmieci w butach ... po prostu super :-) ale cały test tych butów opublikuję na początku stycznia, bo jak na razie mają na liczniku tylko 80 km.

I na koniec moje "dzikie" statystyki:

starty: 8/12
okrążenia: 32
dystans: 156 km 224 metry
czas: 18:55:31

Miejsca i czasy:

styczeń - II miejsce, 02:30:18
luty - I miejsce, 02:29:50
marzec - II miejsce, 02:23:39
kwiecień - III miejsce, 02:22:30
maj - I miejsce, 02:20:30
sierpień - I miejsce, 02:12:13
listopad - II miejsce, 02:19:12
grudzień - II miejsce, 02:17:16

Widzimy się 26 stycznia o godzinie 11:00 na inauguracji IV edycji Dzika. Obecność obowiązkowa.