Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Przygotowania. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Przygotowania. Pokaż wszystkie posty

środa, 4 września 2013

Köln c.d.

 
   Kolejny pracowity dzień w ramach przygotowań do maratonu upłynął głównie na dobieraniu odpowiedniego stroju i butów. Razem z Marcinem w Sklepbiegacza.pl , który jest jednym ze sponsorów mojego wyjazdu, spędziłem ponad dwie godziny. Na pierwszy ogień poszła przymiarka długich getrów ... tutaj poszło w miarę sprawnie i wybór padł na firmę Nike i model Tech Tight, następnie krótkie startowe spodenki ... wybór też był prosty ... Nike 5" Race Shorts. Koszulka z długim i krótkim rękawem to również produkty firmy Nike.
   Cała zabawa zaczęła się przy dopasowywaniu butów ... nawet nie pamiętam ile par przymierzyłem ... w każdej z nich przebiegłem parę minut na bieżni ... i tak, aż do momentu, gdy ubrałem Adidas Response Stability 5 M. Leżą na mojej stopie idealnie, krótka przebieżka tylko to potwierdziła - będą to buty, które zabiorę ze sobą do Kolonii.
   Wielkie podziękowania dla Agnieszki Pilawskiej za profesjonalną pomoc przy doborze ubrań i butów oraz za późniejszy trening interwałowy.


środa, 14 sierpnia 2013

Przygotowania do "Köln Marathon" wystartowały !

Waga i analiza składu ciała

   Na początek dzisiaj rano wybrałem się w towarzystwie Magdy i Marcina do Wisły, by w Centrum diagnostyki sportowej "Diagnostix" wykonać test wydolnościowy. Łatwo nie było, gdyż pierwszy raz miałem okazję w czymś takim uczestniczyć. Maska i uprząż jednak trochę ograniczają swobodę ruchów, na dodatek test jest przeprowadzany na bieżni, której nie jestem zbyt wielkim fanem. Test rozpoczął się od marszu w tempie 6 min/km przez 3 minuty ... potem bieżnia zaczęła stopniowo przyśpieszać, aż do momentu w którym już nie jest się w stanie utrzymać tempa ... potem nastąpiło zwolnienie tempa i kolejne 3 minutki w tempie startowym. Następnie trzy pomiary krwi włośniczkowej, zaraz po zejściu z bieżni, kolejne pobrania po 3 i 6 minutach. Całość badania to około 45 minut. Gdy otrzymam wyniki po weekendzie to się nimi z Wami podzielę.

Tu już w pełnym rynsztunku 

Po powrocie do Katowic udaliśmy się pod pomnik Powstańców Śląskich na małą foto sesję.

Superjednostka

Pomnik Powstańców Śląskich
  
   I na zakończenie dnia trening ze znaną wszystkim biegaczom Agnieszką Pilawską. Rozgrzewka na stadionie i wybieganie w Parku Kościuszki. To był bardzo długi i intensywny dzień ... od pobudki o godzinie 5:30 do powrotu do domu o godzinie 21:30, ale było super, miałem okazję poznać kolejnych bardzo fajnych ludzi, którzy są niezwykle mocno zaangażowani w promocję Katowic i w zdrowy, sportowy tryb życia. 
   Już wkrótce więcej informacji na temat przygotowań do "Köln Marathon" oraz to co lubicie najbardziej ... czyli konkursy !!!