Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Piekarski Festiwal Nordic Walking. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Piekarski Festiwal Nordic Walking. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 27 października 2013

"Piekarski Festiwal Nordic Walking" Finał


To był dla mnie bardzo udany cykl startów, brałem udział w 5 z 6 startów, 4 z nich wygrałem, drugie miejsce zajął mój dobry kumpel od kijków Łukasz Dziano. Bardzo podobała mi się formuła zawodów w stylu testu Coopera ... 30 minut limitu i marsz po 250 metrowej bieżni Orlika Szarlej w Piekarach Śląskich. Start na bieżni ma tą ogromną zaletę, że dokładnie widać wszystkich zawodników, więc nie ma tutaj możliwości żadnego łamania przepisów, bo wszystko bardzo łatwo wychwycić.


Organizatorzy powinni być zadowoleni, gdyż odwalili kawał dobrej roboty... tutaj chciałem bardzo podziękować Karolinie Planecie, która wraz z wolontariuszkami czuwała nad przebiegiem całego cyklu. I jeżeli w przyszłym roku odbędzie się druga edycja, to postaram się wziąć w niej udział.


niedziela, 28 lipca 2013

"Piekarski Festiwal Nordic Walking" start 3/6

Pamiątkowy dyplom
   Na 2 minuty przed startem, zaplanowanym na godzinę 10:00, termometr pokazywał bezlitosne 32 stopnie C ... następne 30 minut było czymś w rodzaju powolnego przypiekania ... moje czarne opaski kompresyjne parzyły mnie w łydki ! Ten upał musiał odbić się na wynikach ... udało mi się pokonać dystans 4520 metrów, 30 mniej niż podczas poprzedniego startu i przynajmniej o 280 metrów mniej niż planowałem. Jednak to nie było dzisiaj najważniejsze ... albowiem udało mi się osiągnąć coś znacznie więcej: pokonałem więcej metrów od Krzysia Dudy, z którym spotykam się na wielu startach od początku mojej przygody z kijami, na dodatek jesteśmy z tego samego rocznika, co sprawia, że dodatkowo konkurujemy ze sobą w kategorii wiekowej. I do dzisiaj Krzysiu zawsze był szybszy ! Dzisiaj lepiej zniosłem trudy tego piekielnego upału i pokonałem 90 metrów więcej !
   Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek, którzy wytrzymali przez 30 minut ten lejący się z nieba żar.
  Serdeczne pozdrowienia i gratulacje dla Łukasza Dziano za świetny wynik i za to, że ze startu na start poprawia swoje wyniki.
   Pozdrowienia dla Krzysztofa Dudy, dzięki któremu każdy występ na zawodach jest dla mnie wyzwaniem i który zawsze mobilizuje mnie do tego żeby dać z siebie 100 %. Mimo naszej rywalizacji jest jedną z najfajniejszych osób jaką udało mi się poznać dzięki Nordic Walking.
   I na koniec pozdrowienia i podziękowania dla Karoliny i jej wolontariuszy za świetną organizację i doping !
  Do zobaczenia na następnym starcie ( 11 sierpnia ), którego to właśnie prawidłowo wytypowany wynik będzie nagrodzony koszulką w moim facebookowym konkursie !

Kilka okrążeń po starcie 

Uciekam Krzysiowi

Tutaj upał już mocno mnie poniewiera

Prawie idealny krok Nordic Walking :-)

Łukasz, który dzisiaj zajął III miejsce !