niedziela, 24 sierpnia 2014

Śląsk podbija Wielkopolskę

Połowa składu SILESIA NORDIC TEAM wybrała się na drugie i zarazem kończące cykl Pucharu Wielkopolski zawody do Śremu. Jechaliśmy ze świadomością, że po pierwszym starcie w Wągrowcu jesteśmy zdecydowanymi faworytami do wygrania cyklu. I nie zawiedliśmy!

Bogusia, Bogdan i Ja

Bogdan i ja wygraliśmy swoje kategorie na dystansie 10 km, Adam wygrał na 5 km, Kasia zajęła drugie miejsce na tym samym dystansie. Bogusia była czwarta na 10 km, ale nie musiała się gonić, bo miała dużą przewagę punktową po pierwszym starcie.
Taki występ sprawił, że razem z Bogusią, Adamem i Bogdanem zostaliśmy zwycięzcami Pucharu Wielkopolski! Kasia zajęła niestety najgorsze możliwe czwarte miejsce.

Natural Born Winners

Dotychczas zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski odbyły się bez większych wpadek. Tym razem jednak miały one miejsce, w sumie były to raczej śmieszne szczegóły niż jakaś wielka wtopa.
Po pierwsze torba, w której otrzymaliśmy nagrody... Family Nordic Walking Cup 20111

Rocznik 2011

Po drugie jedną z nagród była taka oto gazeta.

Obowiązkowa lektura każdego szanującego się kijkarza

I trzeci, chyba najzabawniejszy szczegół... niby Wielkopolska, ale jakaś afrykańska :-)

Puchar Wielkopolski z mapą Afryki

Pomimo tych zabawnych wpadek organizacja całego cyklu Pucharu Wielkopolski była bardzo udana, szczególnie, że był to debiut tej imprezy. Atmosfera była zdecydowanie odmienna od tej panującej na Pucharze Polski: pełen luz, dużo dobrej zabawy i jeszcze więcej śmiechu. Może w przyszłym sezonie znowu się tutaj zjawimy.

Bogdan na mecie

W czasie, gdy my szaleliśmy na trasie w Śremie, Rafał i Marcin udali się do Brennej, gdzie wzięli udział w zawodach "Maszeruj z Nami". Obaj dali czadu i zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Marcin i Rafał

Ale to jeszcze nie koniec soboty!
Kajus z mamusią spędzili przedpołudnie w Parku Śląskim, gdzie uczestniczyli w "VI Biegu do Słońca" na dystansie 10 km. Brawo!

Kajus z pucharem i nagrodą dla najmłodszego zawodnika

Po tak wspaniałej sobocie przyszedł czas na niedzielę.

Adam, Bogdan i Marcin pojechali do Zawoji na cykl "Perły Małopolski". Po niezwykle zaciętej walce Marcin wygrał marsz na dystansie 3 km. Natomiast Adam i Bogdan zmierzyli się z niezwykle wymagającą 10 km trasą i zajęli kolejno piąte, i drugie miejsce!

Ja z Kajusem i żonusią udaliśmy się do Parku Śląskiego na "Gryfny Bieg".

Rodzinna sweet focia

Na miejscu spotkaliśmy jeszcze Kasię z naszej drużyny. Tutaj niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała plany tego kolorowego biegu, ale i tak dotarliśmy do mety szczęśliwi i kolorowi.

Kolorowa Kasia

To był bardzo udany weekend! Teraz czas na regenerację i odpoczynek, bo już w sobotę startujemy w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Złotoryji.