czwartek, 7 sierpnia 2014

Polar LOOP


Po ponad dwóch miesiącach ciągłego użytkowania, z wielką przyjemnością zabrałem się do napisania poniższej recenzji, opaski Polar LOOP, którą otrzymałem od firmy Sport Konsulting.


Polar LOOP jest jednym z najfajniejszych gadżetów, wspomagających aktywność fizyczną z jakim się do tej pory spotkałem. Opaska oprócz tego, że prezentuje się na ręce fantastycznie, jest bardzo praktyczna oraz niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze. Do jej obsługi służy tylko i wyłącznie jeden przycisk, który jest bardzo dyskretny i na pierwszy rzut oka go nie widać. Wszelkich konfiguracji urządzenia dokonujemy na komputerze, dzięki specjalnemu kabelkowi i oprogramowaniu, które jest w komplecie z opaską.


Po dokonaniu konfiguracji, zgrywanie treningów jest bardzo proste. Po podłączeniu opaski poprzez kabelek USB automatycznie otwiera się okno przeglądarki ze stroną Polar oraz w dodatkowym małym okienku informacja o postępie synchronizacji.


W tym samym momencie rozpoczyna się również ładowanie baterii. Przy codziennym zgrywaniu aktywności ładowanie opaski do 100% nie zajmuje dłużej niż 10 minut. Dodatkowo Polar LOOP współpracuje ze smartfonami (iPhone i Android), dzięki czemu, zawsze pod ręką,  mamy dostęp do pełnej analizy treningu .


Po tych dwóch miesiącach testów stwierdzam, że tak naprawdę brakuje mi tylko jednej rzeczy w opasce LOOP, a mianowicie stopera, który naprawdę by się przydał podczas treningów czy też startów w zawodach. Więc kiedy jest mi to potrzebne zakładam na drugą ręką mojego Polara RS300X.


Z rzeczy na plus to zdecydowanie wygląd, bije całą swoją konkurencję na głowę. W przeciwieństwie do innych opasek, nie trzeba jej "mówić", że idziemy spać, LOOP sam się zorientuje, a kiedy rano się obudzimy i sprawdzimy na opasce, która jest godzina, przywita nas miłe "GOOD MORNING".
Co mnie doprowadzało do szału u konkurencji i co było powodem, dla którego przestałem je nosić to cały dzień wibrujące powiadomienia o zmianie aktywności. Śpisz... Przewrócisz się z boku na boku... Bang! Wibracja nadgarstka... Oglądasz film i nie ruszasz ręką... Sięgasz po popcorn...Bang! Wibracja. Polar LOOP tak się nie zachowuje, nie wibruje, nie piszczy, nie przeszkadza, jest sobie na ręku i po cichu, bez żadnych "wibrotrysków" zapisuje wszystko co robimy przez 24h na dobę.


I jeszcze jedna rzecz, którą LOOP miażdży konkurencję. Gdy jesteśmy w posiadaniu nadajnika H6 lub H7 (pasek na klatkę piersiową do pomiaru tętna) opaska jest w stanie naliczać aktywności, podczas których nie wykonuje się ruchu ręką! Dzięki temu można biegać z dzieckiem w wózku czy też jeździć na rowerze, a LOOP obliczy nasze zaangażowanie w trening na podstawie pomiaru tętna.


Jak dla mnie Polar LOOP jest zdecydowanie najlepszą opaską, mierzącą pomiar aktywności ze wszystkich obecnie dostępnych na rynku. Więc jeżeli interesuje Was takie urządzenia, wybierzcie właśnie produkt firmy Polar.


A teraz wszystko w pigułce.

Wady:
- brak stopera.


Zalety:
- bardzo fajny wygląd,
- łatwość w komunikacji z komputerem,
- intuicyjna obsługa,
- wodoodporny,
- monitoruje aktywność podczas pływania,
- bateria wytrzymująca do 6 dni,
- szybkie ładowanie przez kabelek USB (około 60 minut),
- kompatybilność z nadajnikami na klatkę piersiową H6 i H7,
- współpraca ze smartfonami. 

Polar LOOP jest wspaniałym urządzeniem pomiarowym i motywującym do regularnych ćwiczeń, głównie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością sportową. Jednak osoby szukające bardziej zaawansowanych urządzeń pomiarowych wybiorą, a nawet powinny wybrać, sprzęt taki jak Polar RCX5 czy też Polar V800.


Chciałem jeszcze ogromnie podziękować firmie Sport Konsulting za udostępnienie mi Polar Loop do testów i za okazaną cierpliwość w oczekiwaniu na tę recenzję.
No i na koniec jeszcze jedna ważna informacja. Opaskę Polar LOOP można zakupić w cenie około 350 zł, co w porównaniu z konkurencją jest bardzo atrakcyjną ceną.

 


1 komentarz:

  1. Polar loop jest faktycznie super gadzetem,ale.....
    bateria trzyma 6 dni?? Bzdura.Bez nadmiernego wlaczania wyswietlacza ,nie wytrzyma nawet dwoch dób wiec nie wiem dlaczego wprowadzasz ludzi w blad? Cytujesz dane producenta,a te w zaden sposob nie odzwierciedlaja rzeczywistosci.

    OdpowiedzUsuń