niedziela, 16 lutego 2014

Batoniki Natural Balance


Jakiś miesiąc temu podczas wizyty w Pure Jatomi zobaczyłem stoisko z prezentacją produktów serii Wellness by Orifalme ... batoniki i koktajle Natural Balance ... jako wielki miłośnik takich przekąsek od razu podszedłem i postanowiłem wszystkiego skosztować, przy okazji porozmawiałem z bardzo miłymi paniami konsultantkami ... od słowa do słowa i dostałem kilka takich batoników w celu sprawdzenia jak sobie dadzą radę jako "dopalacze" podczas dłuższego marszu Nordic Walking i biegów powyżej 10 km (tylko na dystanse 10 km + zabieram ze sobą przekąski).


Na początek trochę informacji o owych batonach proteinowych.
Są oferowane w dwóch smakach: czekoladowym i owoców leśnych, składają się z naturalnych składników, zawierają jedynie naturalne aromaty, i barwniki, i są wolne od GMO. Dużym plusem jest to, że posiadają trzy wegetariańskie źródła białka, pochądzącego z zielonego groszku, serwatki oraz soi dla zachowanie optymalnego poziomu aminokwasów. Batony zawierają błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny z różnych typów ziaren, co przyczynia się do uczucia sytości i poprawy trawienia. Posiadają niski indeks glikemiczny (41 - czekoladowe, 44 - owocowe), co pozwala na zachowanie stabilnego poziomu cukru we krwi. 40 - sto gramowy batonik ma jedynie 150 kcal.


Jak się sprawują podczas wysiłku? Idealnym testem był styczniowy Panewnicki Bieg Dzika, na którym zawsze startuję na pełnym dystansie 20 km i gdzie zawsze mam ze sobą 2 batoniki. Tym razem było tak samo, do jednej kieszeni batonik czekoladowy, do drugiej owoce leśne ... po ukończeniu drugiego okrążenia dobrałem się do tego czekoladowego, zjadłem ze smakiem i ruszyłem dalej ... zazwyczaj po ukończeniu trzeciego okrążenia przychodzi czas na drugiego batonika, ale tym razem nie czułem jeszcze takiej potrzeby, nadal byłem syty po tym pierwszym ... zbytni się nie zastanawiąjąc ruszyłem dalej. Na mecie odebrałem tradycyjną kiełbaskę ... ale też jej nie zjadłem ... spakowałem ją do torby i poszedłem na przystanek ... gdy wygodnie rozsiadłem się w autobusie ... przypomniało mi się, że mam w kieszeni jeszcze batonik o smaku owoców leśnych! Otworzyłem go i zjadłem z uśmiechem na twarzy :-)


Podsumowując ... Batony Natural Balance są pyszne, zdrowe i bardzo syte, co prawda nie są tanie, ale jak biorąc pod uwagę ich wydajność - to nie jest aż tak źle. Polecam je wszystkim podczas startów na dłuższych dystansach, jako świetne uzupełnienie enegrii, a także jako codzienną przekąskę, gdy nie ma zbyt wiele czasu na solidnieszy posiłek. Dzięki swoim zbalansowanym składnikom utrzymają Nas na wysokich obrotach. Teraz już wiem, co będę miał w plecaku podczas majowego Kieratu :-)

Cena regularna za paczkę, w której znajduje się 7 sztuk to 49 złotych.
Jeżeli ktoś by chciał dokonać zakupu, to proszę o kontakt na FB lub e-mail: karol.schroder@gmail.com.
Można również kupić je bezpośrednio po rejestracji na stronie Oriflame korzystając z tego LINKU (użycie tego linku i upewnienie się, że w polu sponsor widnieje: Karol Schroder gwarantuje 30% rabatu na wszystkie zakupy).

Za jakiś czas postaram się przybliżyć Wam koktajle Natrual Balance.

1 komentarz:

  1. Powinni Ci dużo zapłacić za tę reklamę:P A moje batony są bezkonkurencyjne i pod względem walorów smakowych jak również wartości energetycznych i zostały przebadane przez Instytut Żyłkie Smółkie niecompany sp. ZOO w Chorzowie:D

    OdpowiedzUsuń