niedziela, 24 listopada 2013

ALTUS CUP 2013


"ALTUS CUP" Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Jeszcze miesiąc temu nie miałem zamiaru tu startować ... z dwóch powodów ... po pierwsze organizator Stefan Kalinowski i Stowarzyszenie Biegów Górskich z Jastrzębia Zdroju ... po drugie wysoka opłata startowa (50 zł i 70 zł w dniu zawodów, co wychodzi ponad 10 zł za minutę biegu). 
Gdy przybyłem dzisiaj do biura zawodów ... to mogę powiedzieć, że się nie rozczarowałem ... wszystko było beznadziejnie jak zwykle ... brak szatni, brak depozytu, brak pakietu startowego ... tylko numerek startowy, agrafki i bawełniana koszulka ... start oczywiście się opóźnił o 20 minut ... jak długo trwał sam bieg nie jestem pewien, ponieważ gdy skończyłem swoją wspinaczkę po schodach, odebrałem medal i małą butelkę wody mineralnej, zjechałem windą na dół (jak zauważył jeden z zawodników ... cytuję: "znając Stefana to jestem zdziwiony, że winda jest darmowa) ... pozbierałem rzeczy i poszedłem do domu ... odpocząłem, zjadłem obiad i wróciłem na imprezę ... gdy dotarłem na miejsce to jeszcze musiałem odczekać 30 minut na wyniki i kolejne 30 minut na losowanie paru marnych nagród ... na dekorację się nie doczekałem ... bo było jakieś zamieszanie z wynikami ... więc poszedłem do domu.

Niezależnie od tego jestem zadowolony z wyniku, poprawiłem swój czas z poprzedniego roku o 5 sekund, niby niewiele, ale patrzac na to, że tym razem nie było żadnych specjalnych przygotowań i to, że nadal borykam się z kontuzją ... to uzyskany czas jest OK. 
  
Z siostrą na starcie

Jeszcze 15 sekund

Już na dole  

"Jagódka"


PFNW 2014


Polska Federacja Nordic Walking opublikowała kalendarz zawodów na rok 2014. Jest kilka nowości jak Mistrzostwa Polski w Maratonie, czy też zmiana dystansu podczas Pucharu Polski z 20 km na półmaraton.
Wszystko niestety bardzo daleko, więc pewnie uda mi się tylko wystartować w 2-3 imprezach.


05.04 Koszalin – Puchar Pomorza
06.04 Koszalin – Sztafetowe Mistrzostwa Polski NW
12.04 Osielsko – III Otwarty Marsz Gminny NW oraz I Mistrzostwa Polski Maraton NW 
26.04 Trzebnica k/Wrocławia – Puchar Polski
03.05 Kolbuszowa – Puchar Polski/Puchar Świata
10.05 Sławno – Puchar Pomorza
17.05 Polanica Zdrój - Puchar Polski
24.05 Roding /GER/ - II Mistrzostwa Świata NW (półmaraton)
31.05 – Leszno - Puchar Wielkopolski
07.06 Grudziądz – Puchar Polski, Międzynarodowa Konwencja NW oraz otwarcie Centrum Nordic Walking „Rudnik“
14.06 Wągrowiec - Puchar Wielkopolski
28.06 Jarosławiec – Puchar Pomorza
12.07 Warszawa/Pakość– Puchar Polski 
19.07 Węgorzyno – Puchar Pomorza
02.08 Czaplinek - Puchar Pomorza
09.08 Osielsko – Mistrzostwa Polski
23.08 Śrem - Puchar Wielkopolski
30.08 Trzebnica – III Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych
06.09 Hajnówka – Puchar Polski
13.09 Sztum - Puchar Pomorza
20.09 Elbląg - Puchar Pomorza
04.10 Gdańsk – Puchar Polski 


piątek, 22 listopada 2013

Icebug


   Bardzo miła niespodzianka spotkała mnie dzisiejszego dnia: otrzymałem paczkę od firmy ICEBUG, a w niej buty PHYTO2 BUGrip i tym samym rozpoczęła się nasza współpraca. Przez najbliższe miesiące buty zostaną poddane trudnym i wymagającym  testom w terenie podczas jesiennej i zimowej pogody, a wszystkimi spostrzeżeniemi podzielę się z Wami na blogu.
Debiut będą miały już 7 grudnia na trasie "zBiegiemNatury", a dzien później zmierzą się z "Dzikiem".
Jeżeli chcecie się zapoznać z pełną ofertą firmy ICEBUG to zapraszam na stronę www.icebug.pl oraz na profil facebook.com/IcebugPolska, tym samym zachęcam do jego polubienia.

Wodoodporny materiał

Niski profil podeszwy

Technologia BUGrip