wtorek, 22 marca 2016

II Nocna Dycha Kopernikańska



Po ogromnym sukcesie (zeszłorocznej) pierwszej edycji, bieg ten zagościł z adnotacją "pozycja obowiązkowa" w kalendarzu wielu biegaczy. I trudno się temu dziwić, jego Organizatorzy przyzwyczaili nas do tego, że po prostu robią świetne imprezy, które na długo zostają w pamięci.

http://nocnadycha.com/


Z danych technicznych:
- bieg wystartuje 22 czerwca o godzinie 22:00 spod centrum handlowego Atrium Copernicus,
- odbędzie się na dwóch dystansach: 5 i 10 km, 
- limit uczestników to 2000 osób (więc na wszelki wypadek warto się pośpieszyć z zapisami),
- opłaty startowe za dystans 10 km (na 5 km są niższe o 10 zł) wynoszą odpowiednio od 1 stycznia do 30 kwietnia - 59 zł, od 1 maja do 31 maja - 69 zł, od 1 czerwca do 7 czerwca - 79zł, a w dniach 8 -11 czerwca 89 zł,
- w pakiecie otrzymacie: czołówkę (więc nie trzeba pamiętać, by spakować swoją), koszulkę, na mecie ceramiczny medal.

Medal z pierwszej edycji
  
Nocna Dycha Kopernikańska ma z pewnością ogromne szanse na znalezienie się w ścisłej czołówce polskich nocnych biegów.
Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko serdecznie zaprosić Was na ten bieg!

Toruń nocą

Jeszcze tak na zachętę uchylę rąbka tajemnicy, iż jestem w trakcie przygotowywania konkursu, w którym do zgarnięcia będą 4 pakiety startowe! W związku z czym zachęcam Was do bacznego obserwowania mojego fanpage! :-)



niedziela, 20 marca 2016

Żywiec Półmaraton


Dwa prawie górskie półmaratony w dwa dni. Trochę to było szalone, ale się udało. Dzisiaj w Żywcu bardzo spokojnie i na pełnym luzie z czasem 01:57:51. Może pobiegłem zbyt asekuracyjnie, ale jestem zadowolony z tego wyniku.
Organizacyjnie było za dużo chaosu jak na imprezę, która odbyła się po raz 17. Ustawianie zawodników, które opóźniło start o 10 minut, potem kompletny bajzel na punktach z nawadnianiem. Organizatorzy powinni się zdecydowanie ogarnąć i poprawić to w przyszłym roku!
ps. za drugim razem podbieg na 18 km, już nie jest taki straszny i taki stromy :-)



Numerek i medal

Drużynowo z SNT




sobota, 19 marca 2016

KPP #1


KPP (Korona Polskich Półmaratonów)
Start #1, Sobótka
Na początek zdecydowanie najtrudniejszy z półmaratonów, które wybrałem do korony.
Miałem zapędy na czas kilka sekund poniżej 01:45:00, ale górki na pierwszych kilometrach skutecznie wybiły mi to z głowy i ostatecznie skończyło się na 01:48:51, co i tak uważam za całkiem niezły wynik.
Organizacyjnie impreza jak dla mnie perfekcyjna, cała Sobótka zdominowana przez biegaczy, świetna trasa i niesamowita atmosfera! Pogoda też dopisała, było chłodno, ale słonecznie :-)
Za dwa tygodnie KPP #2 w Warszawie, gdzie o ile dopiszą warunki pogodowe, to czas powinien być odrobinę lepszy.
Do zobaczenia!

Piękny medal
Z Bogusią
Piwo w pakiecie startowym!
Czas