czwartek, 27 listopada 2014

Konferencja Polar


20 listopada w klubie fitness Holmes Place na terenie Premium Hotel Hilton odbyła się pierwsza w Polsce konferencja firm Polar i Sport Konsulting. Bardzo ucieszył mnie fakt, że zostałem na nią zaproszony jako jedyny przedstawiciel środowiska Nordic Walking. Jak dla mnie była to świetna okazja do autopromocji, jak i zaprezentowania Nordic Walking i tego, że nie jest to już sport niszowy, i że zasługuje on na coraz więcej uwagi ze strony firm, zajmujących się produkcją sprzętu sportowego.


Na konferencji można było się zapoznać z nową generacją produktów firmy Polar, a mianowicie Polar LOOP, M400 i flagowy model V800. Każdy z obecnych mógł ten sprzęt przetestować, jak i wziąć udział w treningach prowadzonych przez trenerki z Holmes Place.


Niektórzy szczęściarze mogli zabrać wybrane modele do domu na dłuższe testy :-)


Podsumowując impreza rewelacyjna, na światowym poziomie, mam nadzieję, że następnym razem również zostanę zaproszony :P


A już wkrótce opublikuję moją recenzję zegarka Polar M400.
Pozdrawiam wszystkich Czytelników i przepraszam Was za tą dłuższą przerwę w publikacjach na blogu. Obiecuję, że wracam do formy i wpisów będzie o wiele więcej.

poniedziałek, 6 października 2014

Finał Puchar Polski Nordic Walking - Gdańsk



Gdańsk bardzo mnie zaskoczył, bo okazało się, że musiałem jechać nad morze, żeby wziąć udział w starcie po najbardziej górskiej trasie z całego Pucharu Polski, a obsada była bardziej międzynarodowa niż na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, można było spotkać zawodników z Hiszpanii, Turcji, Niemiec, Anglii i Chin.

Stary człowiek i morze
Trasa była świetnie przygotowana, pomalowane farbą korzenie, na całej swojej długości oznaczona taśmą, wolontariusze, którzy znajdowali się na punktach z nawadnianiem też jakby bardziej ogarnięci niż zwykle. Całkiem spora ilość sędziów, którzy byli dobrze ustawieni w newralgicznych punktach i mieli dobry przegląd tego, co się dzieje na trasie. To wszystko wraz ze wspaniałą słoneczną pogodą sprawiło, że były to jedne z najlepszych zawodów w tym roku.

Girl Power!
Swój plan wykonałem maksymalnie, czyli stanąłem na podium zawodów oraz na drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. 

Superbohaterowie na podium!
Jak na swój debiut uważam, że to bardzo dobre miejsce, chociaż na początku sezonu w kwietniu/maju miałem jeszcze szansę na zwycięstwo, jednak suma wszystkich błędów zarówno moich, jak i sędziowskich sprawiła właśnie, że ostatecznie zająłem drugie miejsce. Jest co poprawiać, jest nad czym pracować, aby w przyszłym roku już bardzo realnie celować w zwycięstwo. Cały cykl Pucharu Polski był wspaniałą przygodą, odwiedziłem miejsca, w których normalnie nigdy bym nie był, takie jak Kolbuszowa, Trzebnica, Pakość, Wągrowiec, Śrem czy też Hajnówka. 

Trofea
Ale oprócz tego i może przede wszystkim poznałem wspaniałych ludzi, pasjonatów Nordic Walking i zdrowego, sportowego trybu życia, ludzi z wszystkich zakątków Polski, w bardzo różnym wieku, z wszystkich warstw społecznych, a jednak zjednoczonych pasją Nordic Walking. Już za Wami tęsknię i nie mogę się doczekać kiedy znowu spotkamy się na trasie.


SNT w prawie pełnym składzie
Silesia Nordic Team, który powstał na samym początku tego cyklu odniósł gigantyczny sukces: wszystkie osoby, które są w drużynie od początku stanęły na podium w klasyfikacji generalnej. Jedynie Kasia Marondel, która dołączyła do nas parę miesięcy temu nie miała szans na podium, bo po prostu zabrakło jej startów. Teraz przyjdzie czas na podsumowania, rozwój drużyny, będziemy starać się pozyskać nowych członków oraz przygotować się do przyszłorocznych startów.

Nasze wyniki w klasyfikacji generalnej:



Bogusia Kupibida - III miejsce kat. K50 na dystansie 10 km

Sylwia Ziętek - I miejsce kat. K30 na dystansie 10 km

Ula Chrapek - II miejsce kat. K18 na dystansie 10 km

Bogdan Cyrus - I miejsce kat. M40 na dystansie 10 km

Rafal Kuchta - I miejsce kat. M45 na dystansie 5 km

Karol Schröder - II miejsce kat. M30 na dystansie 10 km

Paweł Mitura-Zielonka - III miejsce kat. M30 na dystansie półmaratonu

Marcin Hałas - I miejsce kat. M30 na dystansie 5 km



BiegamyZsercem.pl
Na koniec chciałem jeszcze podziękować Polskiej Federacji Nordic Walking za wspaniałą organizację Pucharu Polski oraz pucharów regionalnych, za to, że nie spoczywają na laurach, że cały czas się rozwijają i ciągle ulepszają swoje zawody, sprawiając, że coraz więcej osób bierze kije w dłoń i z przyjemnością podróżuje po całej Polsce, by wziąć w nich udział.

piątek, 12 września 2014

Hajnówka


Tydzień po Międzynarodowych Mistrzostwach Polski wybrałem się wraz z Silesia Nordic Team na drugi koniec Polski do Hajnówki, by wziąć udział w przedostatnich zawodach cyklu Pucharu Polski.
Podróż była trochę męcząca, ale to co zobaczyłem na miejscu sprawiło, że szybko zapomniałem o tych kilku godzinach w samochodzie. Piękne widoki, wspaniała Puszcza Białowieska, coś niesamowitego dla takiego mieszczucha jak ja. Szkoda tylko, że jest to tak daleko od Katowic.


Następnego dnia, gdy udałem się na miejsce zawodów zobaczyłem ogromną ilość fanów Nordic Walking, zostało przyznanych prawie 600 numerów startowych! Każdy pakiet startowy zawierał koszulkę, butelkę wody, kupon na posiłek (bigos), na ognisko (przepyszna kiełbasa), bilet wstępu do Aquaparku oraz bilet uprawniający do darmowego przejazdu kolejką wąskotorową. Całkiem nieźle biorąc pod uwagę, że start był całkowicie darmowy!


 Na pierwszy ogień tradycyjnie poszli zawodnicy startujący na dystansie półmaratonu, a wśród nich nasz reprezentant Adam. Po godzinie przyszedł czas na 10 km, tutaj ruszył nasz zdecydowany faworyt Bogdan i dziewczyny: Bogusia z Sylwią. Ja tym razem zdecydowałem się na 5 km, ponieważ bez względu na to, co by się stało mam pewne II miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie 10 km, a planuję w przyszłym roku starty na "piątkę", więc stwierdziłem, że mogę sobie już teraz pozwolić na taki eksperymentalny start. Jak się okazało 30 minut później był to bardzo dobry wybór, gdyż wygrałem zawody, pokonując m.in. aktualnego Mistrza Polski na tym dystansie Piotra Brzozowskiego.


 Po tak udanym starcie przyszedł czas na kąpiel, posiłek regeneracyjny i dekorację.
Po całej tej ceremonii udaliśmy się na przejażdżkę kolejką wąskotorową, a następnie na ognisko i pieczenie kiełbasek. Tak się nam spodobała impreza, że wyjechaliśmy z Hajnówki dopiero po północy.


Podsumowując ten wyjazd to Puchar Polski w Hajnówce był najlepiej zorganizowaną imprezą Nordic Walking w jakiej do tej pory startowałem. Każdy kto kocha marsz z kijami powinien przynajmniej raz tutaj się pojawić. Ja wracam do Hajnówki już za rok.



Wyniki:

Puchar Polski - Hajnówka

21 km
Adam - I miejsce kat. M30

10 km
Bogusia - II miejsce kat. K50
Sylwia - III miejsce kat. K30
Bogdan - I miejsce kat. M40

5 km
Karol - I miejsce kat. M 30

Parkowa Siódemka - Park Śląski
7 km
Karol - I miejsce kat. OPEN

III Górskie Mistrzostwa Polski Nordic Walking - Krynica Zdrój
4 km
Kasia - I miejsce kat. K 18

To był bardzo udany weekend dla mnie i dla całej drużyny. Gratuluję wyników i do zobaczenia już 4 października w Gdańsku na wielkim Finale Pucharu Polski 2014.